//iPhone Bataryanızın Değişmesi Gerektiğini Nasıl Anlarsınız?

iPhone Bataryanızın Değişmesi Gerektiğini Nasıl Anlarsınız?

Geçen yıl Apple’ın iPhone’larda bilinçli uyguladığı bilinçli yavaşlatma sonrasında marka kullanıcılarından özür diledi ve telafi etmek için indirimler sundu.

Ocak ayından Aralık 2018’e kadar olan sürede müştreilerin iPhone pillerini değiştirebilmeleri için dünya çapındaki tüm müşterilerin 79 Dolar yerine 29 Dolar ödemeleri gerekiyor.

iPhone’unuz yavaş ve bunun sebebinin batarya olup olmadığından emin değilseniz nasıl anlarsınız? Eğer yavaşlama sebebi pil değilse 29 Doları boş yere vermek istemezsiniz. ZDNet’den Adrian Kingsley-Hughed iki yöntem öneriyor.

Birinci, 3,49 TL fiyat etiketli uygulamasını App Store’dan indirmek.Program iPhone işlemciniz için “Cpu Frekans” raporu oluşturuyor.Uygulama içinde “Cpu Frekans” hızını olması gerekenler karşılaştırın.Olması gereken hızı öğrenmek için basit bir arama yapmanız yeterli olacaktır.Rakamlar aynı gelirse problem yok.Eğer ki uygulma içinde gösterilen hız olması gerekinin yarısını gösteriyorsa pil değişimi yapmanız gerekmekte.

İkinci yöntem ise bir Mac ve üçüncü parti yazılım gerektiriyor.Şu anlık yazılımın Windows veya Linux desteği yok.Yazılımın 14 günlük deneme sürümünü kullanarak iPhone bataryanızı test edebilirsiniz.Kingsley-Hughes adım adım nasıl yapılacağınız bu adreste oluşturduğu rehberler açıklıyor.